• The Valet

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Plan B

    ★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • We Broke Up

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Violet

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Mass

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Yearly Departed

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★