kayla has logged 40 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slacker

Slacker

1990
×
★★
Edit this entry  
17
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry