kayla has logged 31 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bad Kids

The Bad Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Native Son

Native Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
Read the review Edit this entry