Sort by

kayla has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overboard

Overboard

1987
×
★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry