kayla has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arizona

Arizona

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry