Sort by

kayla has logged 25 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★
Read the review Edit this entry