Sort by

kayla has logged 161 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pervert: Hunting the Strip Search Caller

Pervert: Hunting the Strip Search Caller

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Volcano: Rescue from Whakaari

The Volcano: Rescue from Whakaari

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Universe

Our Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
14
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Secretariat

Secretariat

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Into the Deep: The Submarine Murder Case

Into the Deep: The Submarine Murder Case

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sins of Our Mother

Sins of Our Mother

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dinosaur 13

Dinosaur 13

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry