RSS feed for Kayle

Kayle has logged 14 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Contracted

Contracted

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Viral

Viral

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Diana, Our Mother: Her Life and Legacy

Diana, Our Mother: Her Life and Legacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry