kayl has logged 60 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Runaway

Runaway

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reincarnated

Reincarnated

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nitro Circus: The Movie

Nitro Circus: The Movie

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry