katelyn has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry