• Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Redemption

  • The Lion King

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Corporate Animals

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • The Last Hangover

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bad Seeds

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Awakener

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Freshmen

    ★★½

  • Green Book

    ★★½