Sort by

Kaysont1908 has logged 151 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
365 Days

365 Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Trouble

Trouble

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boogie

Boogie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry