• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½