Sort by

Katherine has logged 123 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Loft

The Loft

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Entourage

Entourage

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spring

Spring

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost After Dark

Lost After Dark

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Mom's a Werewolf

My Mom's a Werewolf

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tammy

Tammy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chris Tucker: Live

Chris Tucker: Live

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry