Sort by

Björn has logged 458 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Virunga

Virunga

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
30
211

211

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
★★
Edit this entry  
24
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
The Package

The Package

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The House

The House

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
P Storm

P Storm

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Invisibles

Invisibles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Last Berliner

The Last Berliner

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Invincible Dragon

The Invincible Dragon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Doraemon the Movie: Nobita's Treasure Island

Doraemon the Movie: Nobita's Treasure Island

2018
×
★★½
Edit this entry