RSS feed for Ken

Ken has logged 13 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
When Léon M.’s Boat Went Down the Meuse for the First Time

When Léon M.’s Boat Went Down the Meuse for the First Time

1979
×
Edit this entry  
29
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Denial

Denial

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strike a Pose

Strike a Pose

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stephen Fry Live: More Fool Me

Stephen Fry Live: More Fool Me

2014
×
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry