Sort by

Kacey has logged 74 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Tender Trap

The Tender Trap

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holler

Holler

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape from Planet Earth

Escape from Planet Earth

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brian Wilson: Long Promised Road

Brian Wilson: Long Promised Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attica

Attica

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rumble

Rumble

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Detective

The Detective

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Not as a Stranger

Not as a Stranger

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
That's Dancing!

That's Dancing!

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Julia

Julia

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Honeymoon

Once Upon a Honeymoon

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost

Ghost

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bachelor Mother

Bachelor Mother

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
That's Entertainment! III

That's Entertainment! III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry