RSS feed for kbmy515
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Notes on an American Film Director at Work

Notes on an American Film Director at Work

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Waco

Waco

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Howards End

Howards End

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pale Horse

The Pale Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★
Edit this entry