Sort by

Kbol has logged 17 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry