mais🕷 has logged 26 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Night of the Sunflowers

The Night of the Sunflowers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bunnyman

Bunnyman

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
That Was Then... This Is Now

That Was Then... This Is Now

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry