• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Vortex

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★