Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry