Keegan has logged 194 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry