Keegan has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grand-Daddy Day Care

Grand-Daddy Day Care

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry