• They/Them

    ½

  • Prey

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Jurassic World Dominion

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Sing 2

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • Injustice

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½