Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rambo

Rambo

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
Edit this entry  
10
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry