• Spider-Man: No Way Home

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • Injustice

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

    ½

  • John and the Hole

    ★½

  • WandaVision

    ½

  • Music

    ½

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Jiu Jitsu

    ½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ½

  • Project Power

    ★½

  • Ava

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • #Alive

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Bloodshot

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Turning

    ½