Kenneth has logged 17 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry