Sort by

Kenneth has logged 26 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dying of the Light

The Dying of the Light

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry