RSS feed for kdad64
  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Intruder

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer

    ★★★½

  • Widows

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Skin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Whitney

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Honor Up

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Proud Mary

    ★★★½

  • Bright

  • Love Beats Rhymes

  • Word is Bond

    ★★★

  • The Tribes of Palos Verdes

  • Marshall

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • mother!

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Roxanne, Roxanne

    ★★½

  • Dayveon

    ★½

  • A Gamer's Life

    ★★½

  • Split

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Diary of a Badman

    ★½

  • Knock Knock

    ★½

  • Big Driver

    ★★½

  • Dear White People

    ★★

  • Marvel One-Shot: Agent Carter

    ★★★★

  • Lovelace

    ★★½

  • Licks

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Iceberg Slim: Portrait of a Pimp

    ★★★★

  • Founding Fathers: The Untold Story of Hip Hop

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

    ★★★★

  • Marvel One-Shot: The Consultant

    ★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • The Green Hornet

    ★½

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Life Is Hot in Cracktown

  • Righteous Kill

    ★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★

  • Mr. Brooks

    ★★★

  • Revolver

    ★★½

  • Twisted

    ★★★

  • Dogville

    ★★★½

  • Identity

    ★★★

  • 25th Hour

    ★★★★

  • The Score

    ★★½

  • Unbreakable

    ★★★

  • Da Hip Hop Witch

    ½

  • Gang Related

    ★★★

  • Gridlock'd

    ★★★

  • Bullet

    ★★½

  • The Juror

  • The Show

    ★★★★

  • True Romance

    ★★★★

  • Colors

    ★★½

  • Wildcats