• The Northman

    ★★★½

  • Without Saying Goodbye

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • Bingo Hell

    ★½

  • Black as Night

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Royal Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Monster Hunter: Legends of the Guild

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Lansky

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Black Box

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • Kitty Love: An Homage to Cats

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Water Man

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Ausgrissn! - In der Lederhosn nach Las Vegas

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Arkansas

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Roads Not Taken

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★