Sort by
  • The Marvels

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Mark Cavendish: Never Enough

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Heathers: The Musical

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★