RSS feed for Keane

Keane has logged 36 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bill

Bill

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry