RSS feed for Keane

Keane has logged 20 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry