• No Time to Die

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • No One!

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Seaspiracy

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • 24,483 Dreams of Death

  • Red Dot

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Burrow

  • Waiting

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★½

  • Princess

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • She Lives Alone

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Queens

  • In the Air Tonight

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Opera

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Escaping the Fragile Planet

  • Drought

  • Dustin

  • Another Round

    ★★★★

  • Dwelling

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

  • Host

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Which Is Witch ?

  • Calladita

  • Beyond Noh

  • The Clearing

    ½

  • Bulldog

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • Extraction

    ★½

  • Good Enough: Making Shadowed

  • Shadowed

  • Vertigo A.I.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • This Means More

  • Leopard

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Hungry Joe

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Progressive Touch

  • Wood Child and Hidden Forest Mother

  • Spree

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Returning

  • No More Wings