Jack has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Luz

Luz

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry