• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Senior Year

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Three Months

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • False Positive

  • Luca

    ★★★★

  • Dating & New York

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Together Together

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Prom

    ★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • After We Collided

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½