Keeker has logged 175 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
We're Doomed! The Dad's Army Story

We're Doomed! The Dad's Army Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
We're Doomed! The Dad's Army Story

We're Doomed! The Dad's Army Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Peter & Wendy

Peter & Wendy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
White God

White God

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Child 44

Child 44

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★½
Edit this entry  
02
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Second Coming

Second Coming

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Falling

The Falling

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Falling

The Falling

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Inside I'm Dancing

Inside I'm Dancing

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bug

Bug

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumpin' Jack Flash

Jumpin' Jack Flash

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Cider with Rosie

Cider with Rosie

2015
×
★★
Edit this entry