Sort by

Keeker has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Golem

The Golem

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
She Who Must Burn

She Who Must Burn

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Midnight

After Midnight

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Initiation

Initiation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Harold's Going Stiff

Harold's Going Stiff

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harold's Going Stiff

Harold's Going Stiff

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★½
Edit this entry  
16
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Ponds

The Ponds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★
Edit this entry  
22
New Order

New Order

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry