Sort by

Keeker has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skins

Skins

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ken Loach's Star Wars

Ken Loach's Star Wars

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry