lee has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry