Sort by

Keenan has logged 505 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reckless

Reckless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Wife Is Retarded

My Wife Is Retarded

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pray Away

Pray Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mutant Species

Mutant Species

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Labyrinth

Into the Labyrinth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Americans

Americans

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Population 436

Population 436

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Woman in the Room

The Woman in the Room

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Woman in Black

The Woman in Black

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beaches

Beaches

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legend of the Mummy

Legend of the Mummy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snakeman

Snakeman

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cyst

Cyst

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psychic Vision: Jaganrei

Psychic Vision: Jaganrei

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry