Sort by

Keenan has logged 45 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Kafka

Kafka

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Blue

After Blue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Medusa

Medusa

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Screwed

Screwed

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring Me the Head of Charlie Brown

Bring Me the Head of Charlie Brown

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grease 2

Grease 2

1982
×
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zygote

Zygote

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Marriage of a Young Stockbroker

The Marriage of a Young Stockbroker

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Steagle

The Steagle

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry