• Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Fear of 13

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Little Boy

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • Dope

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • The Overnighters

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★★

  • Sharknado 2: The Second One

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Happy Christmas

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • God's Not Dead

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Creep

    ★★★

  • Noah

    ★★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Nick Offerman: American Ham

    ★★½

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • Calvary

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Tropico

    ★★½

  • Frozen

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Ida

    ★★★★

  • The Double

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★½