RSS feed for kefirdanesi

Favorite films

Don’t forget to select your favorite films!

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Zero Theorem

  The Zero Theorem

  Yarım saat zor dayanabildim!

 • A Cure for Wellness

  A Cure for Wellness

  ★★

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  ...ve derin bir "aydınlanma" yaşayan Amerikalı kahramanımız, defalarca ısıtılmaktan suyunu iyice çekmiş bir "gerilim" sosu eşliğinde, ahlaki çöküntü içindeki Avrupalı'nın hakkından gelir! Esas kızı da kendine ayırmayı ihmal etmez!

  Yazık olmuş o güzelim manzaraya, yazık olmuş metrelerce kumaşa... yazık olmuş.

Popular reviews

More
 • I, Daniel Blake

  I, Daniel Blake

  ★★★½

  Tam da, İngiltere'de randevusuna 4 dakika geç kalan astım hastası kızın aile hekimi tarafından randevusuna geç geldiği gerekçesi ile muayene edilmediğini ve birkaç saat sonra da krize girip öldüğünü yazan haberin akşamına seyrettiğim için elbette biraz daha anlamlı oldu. Ancak...

  Ken Loach pozitif ayrımcılık yaptığım yönetmenler arasındadır. Basit hayatlardan, yani aslında gerçek hayattan aldığı ilhamlara, bir Loach olmazsa olmazı eleştirel bakış açısını da katarak yürek burkan ama bir o kadar da sımsıcak filmlere imza atar her daim. Ya da bugüne…

 • Toni Erdmann

  Toni Erdmann

  ★★★★

  İlgiyle ve yer yer de epey eğlenerek seyretmiş olsam da, bittiğinde hikayede eksik kalmış bir şeyler olduğunu düşünmeden edemedim. Oysa 162 dakika -anlattığı hikayeyi düşünecek olursak- böyle bir filmi ardında hiçbir soru işareti bırakmadan kotarmaya yeter de artar bile. Malzemesi de epey boldu, üstelik.

  Buna rağmen oyuncu performansları süperdi ve de sırf bu yüzden bile kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

  Duyduğuma göre Hollywood'lu amcalar remake için kolları sıvamışlar bile. Yalnız merak ediyorum da; o oldukça Avrupai…