• Luck

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

  • Turning Red

  • Jackass Forever

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • My Psychedelic Love Story

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • Caveat

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½