Sort by

K has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Braid

Braid

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Guy Who Kills People

Some Guy Who Kills People

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Things

Things

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Society

Society

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
02
21 Up

21 Up

1977
×
★★★½
Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Street Trash

Street Trash

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry