Keith has logged 131 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
28
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Nights

White Nights

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Judy

Judy

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Edit this entry  
22
Port Authority

Port Authority

2019
×
Edit this entry  
21
The Wedding Year

The Wedding Year

2019
×
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
Edit this entry  
08
Swing Time

Swing Time

1936
×
Read the review Edit this entry  
01
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry