Keith Christen has logged 559 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harmful Insect

Harmful Insect

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love's Refrain

Love's Refrain

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Giant

The Giant

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unrest

Unrest

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What the Health

What the Health

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magdalena Viraga

Magdalena Viraga

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantis

Atlantis

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Encounters

Encounters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twelve Thousand

Twelve Thousand

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salomé

Salomé

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dove and the Wolf

The Dove and the Wolf

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gold of Love

The Gold of Love

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kala azar

Kala azar

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Cannibalism

Days of Cannibalism

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Sun

Black Sun

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Valley

Happy Valley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Playback

Playback

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Living Still Life

Living Still Life

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shepherdess and the Seven Songs

The Shepherdess and the Seven Songs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Servants

Servants

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sun Dog

Sun Dog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry