• George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Home Sweet Home Alone

  • Mayor Pete

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Seed

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Superhost

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Seance

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Resort

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★